Ogród to nie tylko piękne, zadbane rośliny, wśród których chętnie relaksujemy się z rodziną i przyjaciółmi. Ogród to także nasz towarzysz życia, który pomoże w najtrudniejszych chwilach. Spędzanie czasu w ogrodzie jest rodzajem terapii i daje nam siłę do pokonywania wszelkich psychicznych trudności. Ogród inspiruje, pobudza do działania i wyzwala pokłady optymizmu. Człowiek jest częścią przyrody i bliskość natury jest mu potrzebna do życia niczym powietrze.

Priorytetem funkcjonalność i estetyka – zakładanie ogrodów z pasją

Nie ma co się łudzić. Samodzielne projektowanie ogrodu oraz jego późniejsze tworzenie jest nie lada wyzwaniem, które wymaga poświęcenia sporo czasu i niekiedy ciężkiej pracy. Jeśli pragniesz cieszyć się ogrodem uszytym na miarę i idealnie dostosowanym do indywidualnych potrzeb to najlepiej będzie zdać się na profesjonalistów. Minimalistyczny, barwnie stonowany ogród zaaranżowany w zgodzie z aktualnymi trendami? Czy może marzy Ci się żywa kolorystyka, spontaniczność i tradycyjne klimaty? Tak, czy inaczej, po precyzyjnym rozeznaniu potrzeb klienta nasi projektanci ogrodów stworzą funkcjonalną przestrzeń w pełni odpowiadającą potrzebom wszystkich domowników.

Projekty ogrodów na miarę Twoich marzeń

Projektowanie ogrodów tak na prawdę nie jest celem samym w sobie, ale nieustannie trwającym procesem. Ogród żyje, zmienia się i wymaga ciągłej pracy. Na żądanie klienta tworzymy piękne projekty ogrodów łatwe w utrzymaniu. Możliwe jest to dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytej w ten sposób wiedzy. Zaprojektowane przez nas ogrody zachwycają i spełniają swoje zadania przez długie lata. Zwracamy przede wszystkim uwagę na to, by ogród był spójny z otaczającą go architekturą krajobrazu. Dobieramy odpowiednie rośliny i podpowiadamy klientom, jak je pielęgnować. Sugerujemy, jakie dekoracyjne elementy jeszcze bardziej podkreślą estetykę ogrodu o każdej porze roku. Zakładanie pięknych ogrodów to usługa kompleksowa, która łączy w sobie unikalny projekt oraz wszelkie prace fizyczne związane ze stworzeniem ogrodu oraz z jego okresową pielęgnacją.

Projektowanie ogrodów – jak wygląda proces zwieńczony sukcesem? 

Projektowanie architektury krajobrazu wymaga wzięcia pod uwagę bardzo wielu zmiennych. Istotny jest nie tylko poziom nasłonecznienia poszczególnych partii przestrzeni, ale także rodzaj gleby oraz wilgotność podłoża. Na tej podstawie w ogrodzie wydzielane są strefy. Miejsce wypoczynku z widokiem na kwieciste rabaty, warzywnik, sad, kącik zabaw dla dzieci? Wszystko zależy od preferencji właścicieli i ich możliwości samodzielnego pielęgnowania ogrodu w przyszłości. Zaangażowani projektanci ogrodów uwzględnią również potrzeby zdrowotne mieszkańców dbając o to, by w otoczeniu nie znalazły się na przykład rośliny alergizujące. Piękny ogród przede wszystkim musi być zawsze bezpieczny dla domowników i zwierząt.

Zakładanie pięknych ogrodów – krok po kroku

Podczas spotkania omawiamy wszystkie istotne szczegóły, słuchamy oczekiwań klienta i dokonujemy precyzyjnych pomiarów terenu. Następnie drogą mailową przesyłamy wstępny projekt wymarzonego ogrodu z propozycją rozmieszczenia roślinności oraz usytuowania elementów małej architektury. Po ustaleniu ostatecznej koncepcji i po wstępnej kalkulacji kosztów dostarczamy projekt główny. Uwzględnia on dokładny opis projektu, plan techniczny nawierzchni, zastosowane materiały, projekty nasadzeń wraz z ilościowym zestawieniem, a także rozmieszczenie punktów oświetleniowych, propozycję systemu nawadniającego oraz kosztorys. Po akceptacji głównego projektu nadchodzi czas na realizację usługi. Teren jest oczyszczany z chwastów, niwelowany oraz kształtowany. Następnie, zakładanie ogrodów polega na wykonaniu ścieżek, ułożeniu obrzeży oraz koniecznych instalacji oświetleniowych i nawadniających. Przed etapem nasadzeń poprawiana jest struktura gleby. Dalsze prace wiążą się ze ściółkowaniem, w zależności od projektu, żwirem lub korą. Takie działania znacząco utrudnią rozwój chwastów oraz ograniczą straty wody. Realizację projektu kończy zakładanie trawników.

 

 

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *