Z czego składają się plisy

Plisy nabierają coraz większej popularności na rynku i są chętnie kupowanymi dekoracjami okiennymi. Co trzeba o nich wiedzieć, aby mogły ci służyć długo i niezawodnie? Jest kilka cennych informacji, jakimi chcemy się z wami podzielić. Pomogą one znacznie lepiej zrozumieć to, jak działają plisy, z czego są wykonane oraz jak powinien prawidłowo wyglądać cały proces ich montażu. Dzięki tej wiedzy możliwe stanie się wybranie dokładnie takich rodzajów plisów, które będą się doskonale prezentowały w państwa wnętrzach, a jednocześnie ich montaż nie będzie się wiązał z nadmierna liczbą czynności do wykonania.

Przede wszystkim plisy składają się z dwóch podstawowych rzeczy. Pierwsza z nich to materiał z zagięciami, rozciągnięty pomiędzy dwoma metalowymi lub plastikowymi prowadnicami. To drugi element składowy plisów. Jest on wymagany do tego, aby materiał mógł być swobodnie i płynnie rozwijany, bez ryzyka że będzie mogło dochodzić do jego skrzywienia lub uszkodzenia podczas wykonywania tej operacji. Co więcej, prowadnice często służą również do tego, aby plisy mogły zostać trwale zamocowane do ramy okiennej przy pomocy dołączonych do nich wkrętów.

Plisy okienne

Jakie rodzaj materiałów są wykorzystywane do tego, aby plisy mogły powstać? Przede wszystkim są to wysokiej jakości materiały poliestrowe, wyróżniające się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo, materiał ten posiada bardzo dobre właściwości zatrzymywania promieni słonecznych przed wpadaniem przez okno do pomieszczenia. Jest to przydatna cecha szczególnie wtedy, kiedy chcemy aby plisy zostały założone w oknach sypialni. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć znacznie większym komfortem spania – światło słoneczne nie będzie nas rozpraszało ani wybudzało. To ważna wiadomość szczególnie dla tych osób, które pracują na zmianach nocnych. Dzięki temu sen w ciągu dnia staje się jeszcze łatwiejszy do realizacji i przekłada się na nieporównywalnie większy wypoczynek, dający znaczniejszą liczbę energii do pracy w ciągu nocy.

http://www.plisy-piaseczno.pl/2015/09/21/zaluzja-plisowana/