Dywany z długim włosiem- czy praktyczne?

Urządzając mieszkanie chcemy, aby były nie tylko eleganckie, ale również praktyczne. Czy decydować się na dywany z długim włosiem?

Dywany z długim włosiem mają swoją grupę fanów. Wyglądają bardzo elegancko i przytulnie we wnętrzach nowoczesnych. Bogata oferta sklepów zachęca do zakupu dywanów w różnych wzorach i kolorach. Niektórzy jednak mogą obawiać się, że nie będą one praktyczne, że ciężko je odkurzyć. W praktyce jednak jest zupełnie inaczej.

Dywany z długim włosiem nie mają zwykle dużych rozmiarów i można je czyścić za pomocą odkurzacza, jak również można je łatwo i bez problemu wytrzepać. Jeśli chodzi o ewentualne widoczne zabrudzenia, na przykład po kawie czy herbacie, może się okazać, że po pierwsze będą mniej widoczne na dywanie z długim włosiem, niż da dywanie który wygląda jak krótko przystrzyżony trawnik. Jeśli nawet jednak okazałoby się, że plama jest widoczna, można ją bez trudu usunąć za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych środków chemicznych. Poza tym dzisiejsze dywany plecione są z nici, które nie przyjmują brudu i są łatwe do wyczyszczenia i odświeżenia. Bez wątpienia bardzo pomogą w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu pomieszczenia. Z uwagi na to, że modne są dziś meble o dość prostej konstrukcji i linii, łatwo w domu o otrzymanie biurowego stylu, który nie koniecznie musi kojarzyć się z domowym ogniskiem. Dywany z długim włosiem bez wątpienia wprowadzą przytulny i domowy klimat i warto zainwestować w nowoczesny, dobrej jakości dywan.

Dywan w odważnym kolorze dodatkowo ożywi pomieszczenia i stoży niepowtarzalny, unikalny klimat. Projektanci wnętrz bardzo często proponują właśnie włochate dywany. Na uwagę zasługuje fakt że, można go dodatkowo połączyć z innymi elementami dekoracyjnymi w podobnym kolorze na przykład poduszkami, doniczkami, firanami czy zasłonami. Jeśli mamy chęć na odmianę pomieszczenia, można to zrobić w łatwy i niedrogi sposób, mianowicie poprzez zmianę elementów dekoracyjnych w tym samym kolorze.