Ogłoszenia o sprzedaży czy wynajmie nieruchomości powinny zawierać zdjęcia. Atrakcyjne fotografie stanowią bowiem wizytówkę danego lokalu. Dobrze zrobione zdjęcia zaciekawią i przyciągną uwagę ewentualnego nabywcy. Jak sprawić by fotografia nieruchomości była zachęcająca dla klienta?

Przygotuj lokal do sesji zdjęciowej

Mieszkanie powinno być posprzątane. Najlepiej wynieść nadmiar rzeczy, tak by mieszkanie nie sprawiało wrażenia ciasnego. Minimalizm to podstawa. Spakujmy swoje rzeczy osobiste, rodzinne pamiątki i nagromadzone przez lata bibeloty. Postawmy na minimalizm. Tak by potencjalny kupiec mógł wyobrazić sobie w nim swoje rzeczy.

Bardzo ważne jest także usunięcie wszelkich usterek jak pęknięcia na ścianach, czy wyrwane kontakty. W razie możliwości odświeżmy mieszkanie. Pomalujmy ściany na jasne kolory.

Jeśli sprzedajemy całą nieruchomość, a nie tylko mieszkanie powinniśmy odpowiednio przygotować ją z zewnątrz. Ogród powinien być posprzątany, a trawa czy żywopłot przystrzyżony. W razie konieczności umyjmy elewację budynku czy podjazd. Postarajmy się aby budynek wyglądał na zadbany.

Dobre oświetlenie to podstawa!

Jasne wnętrza budzą pozytywne skojarzenia. By zdjęcie wyglądało korzystnie wykorzystajmy poranne lub popołudniowe promienie słońca. Rozświetlony salon czy kuchnia będzie bardziej zachęcająca niż półmrok.

Odpowiedni kadr

Przed wykonaniem zdjęcia, należy się zastanowić jakie elementy warto wyeksponować. Postarajmy się by fotografia niosła ze sobą informację o tym jak wygląda mieszkanie i jakie są jego największe zalety.

Nie oszukuj!

Jeśli wnętrze jest niewielkie, nie należy ukrywać tego faktu lub co gorsza manipulować kadrem, tak by wyglądało na większe. Nie stosujmy też obiektywów tzw. rybie oko, które zaburzają proporcję i dają efekt zakrzywionych ścian.

Profesjonalny fotograf – czy warto z niego skorzystać?

Fotografia nieruchomości ma swój cel – sprzedaż. Jeśli fotografia nie jest dziedziną w której czujemy się dobrze lub nie mamy odpowiedniego sprzętu, warto wynająć profesjonalistę. Doświadczony fotograf to niewielka inwestycja, która może bardzo korzystnie wpłynąć na prezentację naszego mieszkania.

Sprawdź cennik profesjonalnego fotografa wnętrz – nastatywie.pl

Dobre zdjęcie jest podstawą w branży sprzedaży czy wynajmu nieruchomości. Atrakcyjna fotografia wyróżnia lokal i zachęca potencjalnego nabywcę do zainteresowania się nim. Profesjonalny fotograf wydobędzie największe atuty nieruchomości, dzięki czemu szybciej znajdziemy chętnego do zakupu klienta.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *