Jak nowocześnie urządzić wnętrze?

Zastanawiasz jak jak urządzić swoje mieszkanie? Jak urządzić dom nowocześnie?

Nowoczesne wnętrza charakteryzuje prostota i minimalizm. Nie chcemy przesadzić z ilością dekoracji i mebli, choćby były bardzo estetycznie wykonane. Prostota polega na takim dobraniu elementów, aby każdy z nich miał własne miejsce w całej kompozycji i dopełniał całości. Jednocześnie jeśli na przykład jakiś element dekoracji lub jego brak zdaje się nie wpływać na klimat lub charakter pomieszczenia, to może będzie lepiej z niego zrezygnować. Dzięki temu unikniemy wrażenia natłoku.

Czy jednak oznacza to, że wnętrza nowoczesne muszą być nudne i nieciekawe? Absolutnie nie. Nowoczesny styl łączy ze sobą elementy, które na pozór pochodzą z różnych bajek. To znaczy, że w pomieszczeniu urządzonym minimalistycznie, mogą pojawić się elementy rustykalne, etno, glamour lub vintage. Nie boimy się odważnych, intensywnych kolorów dekoracji. Dzięki temu nowoczesne wnętrza wcale nie są nudne.

Kolejnym bardzo istotnym elementem nowoczesnego wnętrza jest odpowiedni dobór oświetlenia. Jego celem jest optyczne powiększenie przestrzeni oraz podkreślenie elementów dekoracyjnych. Dlatego też oprócz lamp sufitowych dobieramy również kinkiety ścienne i reflektorki. Bardzo modne są również taśmy ledowe, które dają mogą być montowane do półek w regałach, przy sufitach i w innych miejscach, dając płynne, klimatyczne i rozproszone światło.

Nowoczesne wnętrza często wykorzystują szkło i stal. Znajdziemy je nie tylko w dodatkach i dekoracjach, ale również meblach. Bardzo modne jest ostatnio łączenie drewnianych, prostych mebli ze szkłem i elementami metalowymi. Szkło wykorzystywane jest również do ścian działowych, drzwi. Dzięki temu pomieszczenia wydają się być

Wnętrza Warszawa
Projektowanie wnętrz Warszawa

większe, bardziej przestronne i widniejsze.