Stojaki obrotowe już chyba na zawsze wrosły w krajobraz sklepów i straganów. Każdy z nas ma z nimi do czynienia, wychodząc na przykład na szybkie zakupy do osiedlowego sklepu.

Czym takim są stojaki obrotowe i na jakie sposoby przedsiębiorcy je wykorzystują?

Tego wszystkiego dowiesz się z artykuły, który właśnie dla ciebie przygotowaliśmy. Konstrukcja stojaków obrotowych opiera się na podstawie w kształcie krzyża. Zapewnia ona bardzo dobrą stabilność, chroniąc jednocześnie stojak przed przewróceniem się na bok, w przypadku zbyt mocnego obrotu. Do podstawy został przymocowany wspornik, stanowiący główną oś całego stojaka. Do niego właśnie zamocowane są wieszaki lub kieszenie do uzupełnienia towarami.

Aby stojaki obrotowe były ruchome, konieczne jest zastosowanie w nich łożyska. Łożysko wykorzystywane w stojakach obrotowych ma klasyczną konstrukcję łożyska kulkowego i jest bardzo wytrzymałe. Jest ono zabezpieczone obudową, dzięki czemu nie dostają się do niego żadne zanieczyszczenia, jeśli zechcielibyśmy korzystać ze stojaka na zewnątrz pomieszczeń. W innym bowiem przypadku istnieje zagrożenie, że do łożyska może dostać się kurz i wilgoć, prowadząc do jego szybkiego uszkodzenia.

Zainteresowany zakupem? Sprawdź ceny stojaków obrotowych tutaj!

Stojaki obrotowe można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Pierwszym z nich jest sprzedaż pocztówek. Pocztówki to jedna z tańszych pamiątek, które chętnie kupujemy dla siebie i swoich bliskich. Pocztówki mogą być kolorowe lub stonowane, ale zawsze występują w dużym wyborze modeli, aby trafić w gusta większości klientów. Oglądanie i wybieranie pocztówek nie byłoby takie proste i szybkie, gdyby nie stojaki obrotowe. To właśnie dzięki nim możliwe jest wygodne obracanie stojaka, tak aby szybko dotrzeć do tej najpiękniejszej pocztówki, którą zamierzamy do kogoś wysłać. Również stragany na których sprzedawana jest biżuteria bardzo chętnie wykorzystują stojaki obrotowe. Konstrukcje te pozwalają zmieścić na uchwytach bardzo dużą liczbę przedmiotów, a dzięki temu że są lekkie, obracanie stojaka wokół własnej osi jest wygodne i nikomu nie będzie sprawiało trudności.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *