Jeśli kogokolwiek zapytamy o to, co jest oczami naszego mieszkania, niewątpliwie odpowiedzą oni że są to okna.

Okna małe, duże, dachowe czy w nietypowych kształtach i rozmiarach. Sprawiają one, że do naszego mieszkania dociera światło słoneczne, rozświetlając wnętrza i nadając im wyjątkowego charakteru. Ale same okna z pewnością nie będą tak wielką ozdobą, jaka może nam się wydawać i jakiej oczekujemy do swojego mieszkania. Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz okna w najlepszym wydaniu, w których znajdą się najlepszej jakości ozdoby, powinieneś zdecydować się na kilka z naszych propozycji. Ich zadaniem jest przede wszystkim poprawa estetyki okien, a także sprawowanie funkcji użytkowych, polegających na sterowaniu ilością światła słonecznego, które wpada do mieszkania.

Rolety – to najbardziej popularny sposób na zaciemnianie pomieszczeń i ograniczenie widoczności przez okna. Rolety towarzyszą nam już od bardzo długiego czasu i występują w opcji rolet zewnętrznych i wewnętrznych. Chcąc mieć pewność, że wybierasz rolety dopasowane do swoich potrzeb, dowiedz się wcześniej, czy istnieje możliwość montażu rolet zewnętrznych w twoim mieszkaniu lub domu. Zazwyczaj będzie to się wiązało z koniecznością zabudowy części otworu okiennego lub drzwiowego, a tym samym ograniczenia ilości naturalnego światła, które się przez nie przedostaje. Rolety wewnętrzne mają znacznie łatwiejszy sposób montażu, a właściwie dwie metody. Pierwsza z nich jest bezinwazyjna i polega na tym, aby zamocować rolety do skrzydła okna lub drzwi, przy pomocy specjalnych zawieszek z tworzywa sztucznego. Druga metoda gwarantuje jeszcze większą trwałość, przy czym musimy pamiętać o tym, że konieczne stanie się wywiercenie otworów montażowych w ścianie. Bez wiertarki, wierteł i umiejętności posługiwania się tym sprzętem, na pewno się nie obejdzie. Rolety mają tą niewątpliwą zaletę, że kiedy nie chcemy aby zasłaniały okno, można je zwinąć w rulon, dzięki czemu stają się niemal niewidoczne dla oka.

 

Plisy – kolejnym sposobem na ozdobę swoich okien są plisy. Na pewno miałeś z nimi kiedyś do czynienia. A jeśli nie, to z pewnością widziałeś je, np. na reklamach. Czym są plisy? Swoją budową przypominają harmonijkę. Materiał posiada specjalnie wykonane załamania, dzięki którym może się składać i rozkładać, bez ryzyka utraty swojego pierwotnego kształtu. Plisy nie wymagają wiercenia otworów w ścianie, dzięki czemu ich montaż jest zdecydowanie szybszy oraz czystszy. Jeszcze do niedawna, osoby zamawiające plisy często narzekały na bardzo mały wybór wzorów tych produktów. Dziś wszystko się zmieniło i plisy można zamawiać w bardzo dużej liczbie wariantów, również jako plisy dzień noc, plisy do pokoju dziecięcego i wiele innych modeli, oferowanych w najróżniejszych kolorach. Jeżeli natomiast chodzi o cenę ich zakupu, ona również jest atrakcyjna i nie powinna nikogo odstraszać. Klasyczne plisy, przystosowane do okna o wymiarach 70×100 cm możemy zakupić już w bardzo przystępnej cenie, nie przekraczającej 100 złotych!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *