Jakie to są nowoczesne wnętrza? Czy musimy rezygnować ze Nowoczesny wystrój wnętrzaswoich ulubionych dekoracji na rzecz nowoczesnej prostoty? Absolutnie nie!

Choć nowoczesny styl kojarzy nam się z prostotą i minimalizmem, nie oznacza to jednak, że musimy już całkiem rezygnować ze swoich ulubionych dekoracji, które wydają się być „z innej bajki”. Okazuje się bowiem, że nowoczesny styl bardzo lubi dodatki w stylu etno, glamour, vintage czy rustykalnym. Często są one w bardzo intensywnych, odważnych kolorach i pełnią funkcję wyłącznie dekoracyjną, daleką od funkcjonalności.

Jak więc wkomponować takie dekoracje, aby nie zdominowały one pomieszczenia i nie sprawiły wrażenia chaosu i nieporządku? Dobrym sposobem jest wykorzystanie nowoczesnych mebli. Łączą one ze sobą proste drewno ze szkłem i metalem i idealnie komponują nowoczesne wnętrza. Bardzo modne są regały i gabloty z podświetlanymi szklanymi pułkami na których będziemy mogli ustawić swoje dekoracje. Odpowiednie oświetlenie dodatkowo je wyeksponuje. Musimy jednak uważać z ilością dekoracji.

Prócz tego warto pamiętać, że prostota wcale nie oznacza nudy. Dlatego nie bójmy się odważnych kolorów ścian i wzorzystych narzut. Mamy dużą swobodę jeśli chodzi o nadanie pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Ważne, abyśmy nowoczesne wnętrza utrzymali w harmonii i równowadze. Możemy taki efekt uzyskać odpowiednio dobierając meble i sprzęty codziennego użytku.

Styl nowoczesny i nowoczesne wnętrza mają wielu zwolenników. I nie ma się co temu dziwić. Wyglądają bardzo elegancko, a przy tym są praktyczne. Łatwo w takich wnętrzach o utrzymanie czystości, co jest ważne szczególnie dziś, kiedy tak wiele osób choruje na alergie, w tym jest uczulonych na roztocza kurzu domowego. W stylu nowoczesnym rezygnujemy bowiem z typowych zbieraczy kurzu, takich jak kwiaty, ciężkie zasłony, licznych pamiątek z wakacji. Nowoczesne wnętrza są nie tylko estetyczne, ale i bardzo praktyczne.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *