Jak nadać staremu wnętrzu nowoczesny charakter?

Czy masz wrażenie, że twoje mieszkanie wygląda niemodnie? Chciałabyś nadać mu bardziej nowoczesny charakter? Podpowiadamy jak to zrobić bez dużych nakładów finansowych.

Jeśli chcesz, aby twoje mieszkanie wyglądało bardziej nowocześnie, nie musisz od razu wydawać olbrzymich sum pieniędzy na nowe meble. Wystarczy na początek, że przypomnimy sobie, czym charakteryzuje się styl nowoczesny. Potem wprowadź drobne zmiany w organizacji przestrzeni swojego mieszkania, a wnętrze stanie się nowoczesne. Podpowiemy ci krok po kroku jak to zrobić.

Styl nowoczesny to przede wszystkim prostota i minimalizm. Pomieszczenie pozbawione zbyt dużej ilości kwiatów i pamiątek z wakacji na półkach zyska optycznie na wielkości i przestrzeni. Usiądź więc w salonie i rozejrzyj się, z czego można zrezygnować. Pamiątki z wakacji schowaj do pudełek, kwiaty oddaj sąsiadce.

aranżacja wnętrz
wnętrza nowoczesne

 

Nowoczesne wnętrze nie boi się odważnych kolorów. Jeśli do tej pory byłaś raczej powściągliwa w doborze kolorów ścian, teraz przyszedł czas, żeby zaszaleć. Zastanów się, którą ścianę będziesz chciała wyeksponować i jaki kolor będzie pasował. Nie bój się nasyconych kolorów, ciemnych odcieni.

Dobierz narzutę na łóżko. Może być wzorzysta i kolorowa. Nowoczesne wnętrza lubią łączyć prostotę i minimalizm z innymi stylami, na przykład ze stylem rustykalnym. Trzeba jednak pamiętać, aby były to elementy dekoracyjne, które nie zdominują pomieszczenia. Postaraj się, aby jeden z elementów narzuty kolorystycznie nawiązywał do koloru ściany, dzięki czemu pomieszczenie będzie stanowiło spójną całość. Zrezygnuj z dużego dywanu, na rzecz mniejszego, który podkreśli charakter podłogi. Dekoracja okien również nie powinna przytłaczać. Może wystarczą jedynie firanki? Na pewno już jesteś mile zaskoczona efektami, ale to jeszcze nie koniec.

Postaraj się dobrać odpowiednie oświetlenie. Odpowiednie to takie, które optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej przytulny klimat. Oprócz lamp sufitowych dobierz również kinkiety ścienne i reflektorki, które podkreślą elementy dekoracyjne.