W dzisiejszych czasach, każda przyszła mama marzy o tym, by pokoik dziecięcy dla jej pociechy był zaplanowany jak najlepiej. Właśnie z tego powodu, tak popularna stała się usługa, jak aranżacja wnętrz. Osoby, nie posiadające żadnych pomysłów na wystrój wnętrza, powinny zastanowić się nad wynajęciem odpowiedniego specjalisty.
Taka, przygotowana osoba, powinna dobrać pasującą kolorystykę. Istotnym jest bowiem, by pokoik dziecięcy był jak najjaśniejszy – wiele niewielkich pokoików posiada tylko jedno okno, dlatego bez zadbania o odpowiedni kolor ścian. Zbyt ciemna barwa mogłaby bowiem zapewnić, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze i będzie wręcz przytłaczać. Świetnym pomysłem byłoby zatem podejmowanie decyzji o kolorach pastelowych, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z chłopcem czy dziewczynką. Należy także pamiętać, iż nowy członek rodziny będzie potrzebował ciszy i ciepła, dlatego nie warto byłoby urządzać pokoik dziecięcy w pomieszczeniu zawietrznym, w którym ciągle jest zimno albo także w pokoju przechodnim, gdzie ciągle kręcą się domownicy, przeszkadzający maluchowi.

Urządzanie wnętrz nie należy zatem do najłatwiejszych. Bez wątpienia, dobrze byłoby się także zastanowić nad wyborem mebli – nauka chodzenia jest dla każdego maluszka kłopotliwą, jeśli wybrane zestawy meblowe posiadają mnóstwo kantów i ostrych zakończeń, gdyż często kończą się upadkami, a tym i samym bolesnymi siniakami i guzami. Czasami, rodzice decydują się na obkładanie kantów poduszkami, jednak najlepszym pomyłem byłoby zastanowienie się nad wyborem mebli plastikowych oraz takich bez ostrych zakończeń.

W amortyzacji wypadków, mogłyby pomóc także odpowiednio dobrane dywany czy wykładziny. Najważniejszym jest jednak przypominanie, że pokoik dziecięcy to miejsce, które powinno być pełne barw, dlatego kolory, delikatne zabawki są prawdziwą podstawą.