Ogłoszeń wiele, lecz gdzie szukać?

W wirtualnej sieci i w gazetach pojawia się mnóstwo ogłoszeń dotyczących takich usług, jak aranżacja wnętrz. Dawniej, istniało takie przekonanie, że usługi tego typu zarezerwowane były wyłącznie dla osób bogatszych, zatem nie wszyscy sobie mogli na nie pozwolić. Obecnie, mamy bardzo wiele możliwości, zwłaszcza iż takie usługi dostępne są już nawet online.

Polega to na wysłaniu zdjęć wnętrz, na które nie mamy pomysłu, odpowiednia osoba decyduje się na wysyłanie swoich propozycji. Potem, klient podejmuje decyzje o wybranych projektach i informuje projektanta takiego o próbie urządzenia pomieszczenia w danym stylu.

Pojawia się zatem pytanie, w jaki sposób dobrać kompetentną osobę, która zajmie się urządzeniem naszego domu? Wydaje się, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby zadzwonienie do bliższych znajomych i rodziny, a przede wszystkim polecić jakiejś firmy czy indywidualnej osoby. Jeśli decydujemy się na wybór osoby oferującej urządzanie wnętrz, za pośrednictwem wirtualnej sieci, to kluczem do sukcesu byłoby zwracanie uwagi na opinie i komentarze. Można także utworzyć specjalny wątek na forum, dokładnie opisujący naszą sytuację, lokalizację i prośbę o polecanie odpowiedniej osoby – tutaj należy jednak zwracać uwagę, by nie wpaść w pułapkę tzw. „kryptoreklamy”. Polega to na tym, że wynajęte przez dane przedsiębiorstwa osoby umieszczają 26informacje o wysokich ocenach przedsiębiorstwa czy danego projektanta, nawet jeśli taki piszący nigdy nie korzystał z podobnych usług.

Warto także zastanowić się nad znalezieniem stron internetowych, na których będzie znajdowało się mnóstwo zdjęć projektów, zrealizowanych przed danego specjalistę, ponieważ stanowi to najlepsze i najpewniejsze portfolio. Bez wątpienia jednakże, samodzielne projektowanie wnętrz nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia.