Na co zwrócić uwagę wybierając firmą, która zaprojektuje wnętrze naszego domu?

W internecie możemy znaleźć wiele ofert firm lub osób zajmujących się aranżacją wnętrz. Jak spośród tej bogatej oferty wybrać właściwą osobę? Nie jest to takie trudne, jeśli zwrócimy uwagę na kilka podstawowych kryteriów.

Pierwszym kryterium jest oczywiście cena. Nie należy wybierać ofert najtańszych, gdyż może to sugerować, że osoba nie ma doświadczenia lub klienci nie polecają jej sobie dalej ponieważ nie są zadowoleni z jej usług. Nie warto również inwestować kosmicznych kwot w projektowanie wnętrz. Dlaczego? Firmy, które wysoko się cenią mogą już bazować na dobrej opinii. Pytanie tylko, czy musimy przepłacać? Warto jest poszukać osoby, która ma dobre opinie wśród znajomych, na forach internetowych. Czy projektowanie wnętrz jest udokumentowane bogatym portfolio? Warto je obejrzeć i ocenić, czy nam osobiście projekty się podobają.

Oglądając portfolio zwróćmy uwagę, czy projektant skupia się jedynie na ogólnym wystroju, czy zaproponowane rozwiązania są również praktyczne?Projektowanie wnętrz Czy na przykład telewizor i okno są tak rozplanowane względem siebie, żeby w telewizorze nie odbijało się światło? Czy projekt tworzy całość? Czy rozplanowano oświetlenie?

Co jeszcze jest ważne? Warto sprawdzić, czy dla projektanta projektowanie wnętrz wiąże się również z dopasowaniem stylu do potrzeb klienta. Jak można to zrobić? Porozmawiaj z projektantem. Czy zadaje pytania, żeby poznać dokładnie twoje oczekiwania? Czy pyta o twój styl życia i preferencje? Czy uważnie słucha tego co mówisz? To bardzo ważne. W końcu to ty będziesz przebywać na co dzień w danym miejscu i musisz się w pomieszczeniach czuć dobrze. Warto włożyć trochę wysiłku w znalezienie odpowiedniego projektanta, aby potem cieszyć się z efektów jego pracy.