Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń?

Firmy pożyczkowe robią dziś wszystko, aby przyciągać do siebie coraz większą liczbę klientów. W tym celu wprowadzają również znacznie uproszczone procedury ich przyznawania. Na tej podstawie powstała również pożyczka bez zaświadczeń. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które potrzebują pożyczyć pieniędzy, ale nie chcą ich pożyczać w banku. Dlaczego?

Może być kilka powodów takiej sytuacji. Przede wszystkim banki stosują znacznie bardziej wymagające procedury. Konieczne może bowiem stać się przedstawienie zaświadczeń o dochodach, pokazanie umów o pracę, a także poddanie się badaniu swojej historii kredytowej. Dla wielu osób, znajdujące się w niej negatywne wpisy, mogą bardzo utrudniać otrzymanie takiej pożyczki w banku. Wtedy właśnie udają się do takich firm, u których obecna jest pożyczka bez zaświadczeń. Kto może się o nią starać? Czy każda pełnoletnia osoba? Z założenia tak. Polskie prawo określa, że trzeba mieć ukończonych 18 lat, aby odpowiadać za podejmowane czynności finansowe. Firmy pożyczkowe robią jednak dziś wiele, aby ograniczyć ewentualne ryzyko, które może się wiązać z pożyczaniem pieniędzy młodym osobom, tuż po ukończeniu 18 roku życia. W wielu przypadkach takie osoby nie dysponują jeszcze własnym źródłem dochodów, pozwalającym na płacenie rat. Z tego między innymi powodu wprowadzane są liczne ograniczenia, mające na przykład polegać na tym, że pożyczka bez zaświadczeń jest udzielana osobom, które skończą 20 lub 21 rok życia. Takie osoby powinny już bowiem dysponować własną pracą i zarobkami, z których możliwe stanie się pokrywanie miesięcznych płatności rat.

Pożyczka bez zaświadczeń

Dziś szybki dostęp do gotówki jest ważny dla każdego z nas. Między innymi z tego powodu pożyczka bez zaświadczeń jest atrakcyjna również dla osób, posiadających zdolność kredytową i dobrą historię, ale nie chcących czekać zbyt długo na otrzymanie ostatecznej decyzji, czy pożyczka zostanie im przyznana czy nie, oraz czy konieczne będzie dostarczenie jakichś dodatkowych dokumentów, mających pomóc w podjęciu decyzji kredytowej.

Kto może dostać pożyczkę bez zaświadczeń?