Jak właściwie nawadniać zieleń?

Woda jest źródłem życia, koniecznym dla ludzi, jak i dla roślin i zwierząt. Dziś się skupimy na tym co rzeczywiście jest ważne. A mianowicie na prawidłowym sposobie nawadniania roślin w twoim ogrodzie. Jeśli stworzona przez ciebie zieleń w Poznaniu jest ważna i darzysz ją wielkim szacunkiem, nie będziesz miał żadnych wątpliwości aby sądzić, że jej podlewania nie wolno bagatelizować. My dziś przedstawimy ci kilka przydatnych wskazówek, do których musisz się stosować.

Dzięki nim nie tylko zapewnisz właściwe nawadnianie roślinom, ale również oszczędzisz sporo wody, chroniąc ją przed niepotrzebnym parowaniem do atmosfery. Najważniejsze co musisz wiedzieć, że każda zieleń w Poznaniu wymaga nawadniania w innym stopniu. Dla jednych roślin bardziej będzie potrzeba dużych ilości wody, podczas gdy inne mogą jej potrzebować mniej.

Najprostszy sposób na to, aby zieleń w Poznaniu była właściwie nawadniana, to podlewanie ręczne. W przypadku dużych ogrodów jest to jednak bardzo skomplikowane i czasochłonne, może również wymagać zaangażowania dużych sił ludzkich. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się systemy automatycznego nawadniania. Można je podzielić na dwie grupy.

 

Pierwsza z nich to nawadnianie powierzchniowe. Jest proste do wykonania i polega na rozłożeniu na trawniku systemu przewodów, na których zostały wykonane mikro otwory. To właśnie nimi woda tryska do góry i na boki, tworząc delikatną mgiełkę zwilżającą roślinność. To rozwiązanie ma jednak poważną wadę. Jaką? Duża część wody ulega wyparowaniu.

W efekcie, trzeba mocniej podlewać roślinność, aby uzyskać oczekiwany rezultat. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zatem stworzenie systemu nawadniania, umieszczonego pod ziemią. To rozwiązanie jest o tyle korzystne, że woda dostaje się bezpośrednio do systemów korzeniowych. Można w ten sposób ograniczyć zużycie wody do minimum.

Przy korzystaniu z takiego rozwiązanie nie istniej również ryzyko, że zieleń Poznań zostanie spalona, jeśli nawadnianie będzie się odbywało w pełnym słońcu. O montażu takiego rozwiązania warto pomyśleć już na etapie budowy ogrodu, aby w przyszłości oszczędzić sobie robót ziemnych.

http://ledzabawki.pl/02/ogrod-nie-musi-byc-wymagajacy/