Zabudowy szklane – sposób na powiększenie mieszkania

Jak powiększyć optycznie małe i ciasne mieszkanie? W nowoczesnych wnętrzach rozwiązaniem są zabudowy szklane. Czy to coś dla ciebie?

Wszyscy lubimy oglądać filmy, których akcja dzieje się w dużych, przestronnych willach, a z sypialni mieszczących się na piętrze schodzi się do salonu szerokimi, okazałymi schodami. Niestety to co w filmach zdaje się być standardem jest dalekie od szarej, codziennej rzeczywistości.

Większość młodych rodzin zaciąga kredyt, żeby kupić swoje pierwsze mieszkanie- ciasne, ale własne. Jednym z rozwiązań na optyczne powiększenie mieszkania jest otwarcie przestrzeni. Niektórzy projektanci wnętrz w ogóle rezygnują ze ścian w mieszkaniu, ale nie wszyscy czują się dobrze jeśli w tym samym pomieszczeniu gotują, śpią, pracują i odpoczywają. Czy istnieje jakiś kompromis? Tak! Są nim zabudowy szklane.

Zabudowy szklane to rozwiązania polegające na dzieleniu powierzchni za pomocą tafli hartowanego szkła. Jest to rozwiązanie bezpieczne, a jednocześnie bardzo eleganckie i nowoczesne. Szklana ściana stanowi dobrą izolację akustyczną oraz pomaga zatrzymać zapachy w kuchni. Jednocześnie zabudowy ze szkła przepuszczają światło, dzięki czemu mieszkanie wydaje się jaśniejsze i większe. Dużą zaletą takich rozwiązań jest również szybkość i łatwość montażu i demontażu. Można również bez trudu montować drzwi w szklanych ścianach co dodatkowo podnosi stopień funkcjonalności zabudowy szklane.

Ale gdzie dokładnie można zastosować zabudowy szklane? We wnętrzach nowoczesnych możemy oddzielić salon od aneksu kuchennego ścianą ze szkła, którą w razie potrzeby można bez trudu zsunąć i ponownie otworzyć przestrzeń. Chcemy oddzielić część dzienną od części mieszkania w której znajdują się sypialnie? A może marzy nam się wydzielenie części biurowej w salonie? Zastosowanie zwykłego szkła pozwala na swobodny przepływ światła, a izolacja akustyczna zapewnia wysoki komfort pracy. Czy któreś z powyższych zastosowań sprawdzi się w twoim domu?

Projektowanie wnętrz jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne.