Sposób, w jaki zaciemniamy okna jest bardzo ważny dla całego wystroju pomieszczenia. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wygląd zastosowanych rolet czy plis okiennych. Mowa tutaj także o grze światła czy nasłonecznieniu pomieszczenia. Jeszcze do niedawna w większości polskich domów królowały żaluzje aluminiowe. Niestety nie są one najpraktyczniejszym i najbardziej korzystnym sposobem zapewniania prywatności i ochrony przed słońcem. Na szczęście możemy wybrać znacznie lepszą i nowocześniejszą opcję – plisy okienne.

Żaluzje plisowane łączą w sobie tradycyjny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Możliwa jest tutaj bardzo duża personalizacja plis okiennych. Po pierwsze klient może wybrać, z jakiego materiału wykonane będą żaluzje plisowane. Do wyboru mamy nie tylko faktury, ale również odcienie materiałów. Plisy okienne są szczególnie polecane dla osób, które oczekują niestandardowych rozwiązań. Sprawdzają się jako zaciemnienie okien niestandardowych, np. okrągłych, trapezowych czy trójkątnych. Tego rodzaju żaluzje umożliwiają również częściowe zaciemnienie okna. Można je zamontować w wybranych fragmentach okna.

Kolorowe plisy okienne

Mimo że plisy okienne mają wyjątkowo tradycyjną formę to mogą być bardzo nowoczesne w swoim działaniu. Jeśli nie odpowiada nam manualne sterowanie możemy zakupić plisy z automatycznym sterowaniem. Wysokiej jakości modele wykonane są z trwałych materiałów, które nie tylko są odporne na zniszczenia, ale także nie ulegają zabrudzeniu i nie magazynują kurzu czy alergenów.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *